Featured Stories
Tiranë, mbahet simpoziumi “Ramazani dhe vlerat e tij” Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shtron iftar Zyra e Gruas, iftar me personalitete të shquara të jetës publike Presidenti Obama shtron iftar​ Iftar i Ambasadës së Turqisë, Tiranë
 
Tiranë, mbahet simpoziumi “Ramazani dhe vlerat e tij”

Tiranë, mbahet simpoziumi “Ramazani dhe vlerat e tij”

  Komuniteti Mysliman i Shqipërisë organizoi sot, më 17 qershor 2015, një simpozium me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit. Në këtë aktivitet u trajtua rëndësia, vlerat dhe dobitë e Ramazanit për njeriun, familjen e shoqërinë. Simpoziumi nisi me këndimin e një pjese kur’anore nga Gazmend Teqja, zv/myfti i Tiranës. Në vijim të ftuarit […]

Tiranë, mbahet simpoziumi “Ramazani dhe vlerat e tij”
Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shtron iftar

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shtron iftar

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, shtroi mbrëmë një iftar në respekt të muajit të bekuar të Ramazanit. Në këtë iftar ishin të ftuar kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, z. Skender Bruçaj, drejtues të KMSH-së, ministra, deputetë, ambasadorë, përfaqësues të komuniteteve fetare në vend, si dhe të ftuar të tjerë. Në fjalën e tij përshëndetëse […]

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shtron iftar
Zyra e Gruas, iftar me personalitete të shquara të jetës publike

Zyra e Gruas, iftar me personalitete të shquara të jetës publike

Zyra e Gruas në Komunitetin Mysliman të Shqipërisë, shtroi një iftar, ku morën pjesë deputete, përfaqësuese të botës së mendimit, biznesit, artit, politikës, medias, drejtuese të shoqatave të ndryshme, si dhe përfaqësuese të shoqërisë civile dhe botës akademike. Të pranishmet i përshëndeti Përgjegjësja e Zyrës së Gruas në KMSH, znj. Fatma Karaj, e cila theksoi […]

Zyra e Gruas, iftar me personalitete të shquara të jetës publike
Presidenti Obama shtron iftar​

Presidenti Obama shtron iftar​

Presidenti Amerikan, Barak Obama ka shtruar një iftar në Shtëpinë e Bardhë, më 14 korrik 2014, për nder të amerikanëve myslimanë, dhe myslimanëve në mbarë botën. “Ramazani për myslimanët është kohë për të kujtuar dhe reflektuar se disiplina dhe devotshmëria janë esenca e jetës si besimtar. Për të gjithë ne, pa marrë parasysh çfarë besimi kemi, […]

Presidenti Obama shtron iftar​
Iftar i Ambasadës së Turqisë, Tiranë

Iftar i Ambasadës së Turqisë, Tiranë

Me rastin e muajit të Madhërueshëm të Ramazanit, Ambasadori i Republikës së Turqisë në Shqipëri shtroi një iftar, ku ishin të ftuar përfaqësues të komuniteteve fetare, përfaqësues të trupit diplomatik, figura të jetës kulturore, shoqërore e shkencore, si dhe besimtarë e qytetarë të Tiranës. Ambasadori z. Hidayet Bayraktar, duke i uruar mirëseardhjen të ftuarve, u […]

Iftar i Ambasadës së Turqisë, Tiranë
Tiranë, mbahet simpoziumi “Ramazani dhe vlerat e tij”

Tiranë, mbahet simpoziumi “Ramazani dhe vlerat e tij”

17 June 2015

  Komuniteti Mysliman i Shqipërisë organizoi sot, më 17 qershor 2015, një simpozium me rastin e fillimit të muajit të Ramazanit. Në këtë aktivitet u trajtua rëndësia, vlerat dhe dobitë e Ramazanit për njeriun, familjen e shoqërinë. Simpoziumi nisi me këndimin e një pjese kur’anore nga Gazmend Teqja, zv/myfti i Tiranës. Në vijim të ftuarit […]

Lexoni te plote

Postuar ne Cdo gje rreth Ramazanit, RamazanComments Off on Tiranë, mbahet simpoziumi “Ramazani dhe vlerat e tij”

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shtron iftar

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shtron iftar

22 July 2014

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, shtroi mbrëmë një iftar në respekt të muajit të bekuar të Ramazanit. Në këtë iftar ishin të ftuar kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, z. Skender Bruçaj, drejtues të KMSH-së, ministra, deputetë, ambasadorë, përfaqësues të komuniteteve fetare në vend, si dhe të ftuar të tjerë. Në fjalën e tij përshëndetëse […]

Lexoni te plote

Postuar ne Cdo gje rreth Ramazanit, RamazanComments Off on Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shtron iftar

Zyra e Gruas, iftar me personalitete të shquara të jetës publike

Zyra e Gruas, iftar me personalitete të shquara të jetës publike

19 July 2014

Zyra e Gruas në Komunitetin Mysliman të Shqipërisë, shtroi një iftar, ku morën pjesë deputete, përfaqësuese të botës së mendimit, biznesit, artit, politikës, medias, drejtuese të shoqatave të ndryshme, si dhe përfaqësuese të shoqërisë civile dhe botës akademike. Të pranishmet i përshëndeti Përgjegjësja e Zyrës së Gruas në KMSH, znj. Fatma Karaj, e cila theksoi […]

Lexoni te plote

Postuar ne Cdo gje rreth Ramazanit, RamazanComments Off on Zyra e Gruas, iftar me personalitete të shquara të jetës publike

Presidenti Obama shtron iftar​

Presidenti Obama shtron iftar​

19 July 2014

Presidenti Amerikan, Barak Obama ka shtruar një iftar në Shtëpinë e Bardhë, më 14 korrik 2014, për nder të amerikanëve myslimanë, dhe myslimanëve në mbarë botën. “Ramazani për myslimanët është kohë për të kujtuar dhe reflektuar se disiplina dhe devotshmëria janë esenca e jetës si besimtar. Për të gjithë ne, pa marrë parasysh çfarë besimi kemi, […]

Lexoni te plote

Postuar ne Cdo gje rreth Ramazanit, RamazanComments Off on Presidenti Obama shtron iftar​

Iftar i Ambasadës së Turqisë, Tiranë

Iftar i Ambasadës së Turqisë, Tiranë

19 July 2014

Me rastin e muajit të Madhërueshëm të Ramazanit, Ambasadori i Republikës së Turqisë në Shqipëri shtroi një iftar, ku ishin të ftuar përfaqësues të komuniteteve fetare, përfaqësues të trupit diplomatik, figura të jetës kulturore, shoqërore e shkencore, si dhe besimtarë e qytetarë të Tiranës. Ambasadori z. Hidayet Bayraktar, duke i uruar mirëseardhjen të ftuarve, u […]

Lexoni te plote

Postuar ne Cdo gje rreth Ramazanit, RamazanComments Off on Iftar i Ambasadës së Turqisë, Tiranë

“Karvani i bereqetit” ndalet në Kavajë

“Karvani i bereqetit” ndalet në Kavajë

15 July 2014

“Karvani i bereqetit” është ndalur edhe në Kavajë, duke shtruar një iftar të madh në zemër të qytetit. Ashtu si në Shkodër dhe Tiranë, edhe këtu sofra e iftarit mblodhi drejtues fetarë, përfaqësues të pushtetit vendor, si dhe besimtarë të shumtë. Myftiu i Kavajës Besnik Leçini falënderoi me këtë rast minibashkinë Bajram Pasha si financuese të […]

Lexoni te plote

Postuar ne Cdo gje rreth Ramazanit, RamazanComments Off on “Karvani i bereqetit” ndalet në Kavajë

Iftar i Myftinisë Elbasan

Iftar i Myftinisë Elbasan

15 July 2014

Myftinia Elbasan shtroi mbrëmë një iftar në ambientet e kalasë së qytetit në kuadër të aktiviteteve të saj për muajin e Ramazanit. Të ftuar në këtë tryezë ishin kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Bruçaj, ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Erion Veliaj, kryetari i Bashkisë Elbasan Qazim Sejdini, prefekti Arben Kamami, kryetari i […]

Lexoni te plote

Postuar ne Cdo gje rreth Ramazanit, RamazanComments Off on Iftar i Myftinisë Elbasan

Agjërimi, si mundësi dorëzimi absolut në duart e Zotit

Agjërimi, si mundësi dorëzimi absolut në duart e Zotit

12 July 2014

nga Muhamed Sytari Myfti i Zonës Shkodër Agjërim, si mundësia më e mirë për arritjen e përkushtimit në jetë, do të thotë t’ia dorëzosh tërësisht veten Zotit, në nivelet më të larta të “tevekkulit”, (vetëdorëzimit me bindje, në duart e Zotit, pas plotësimit të kushteve dhe shkaqeve materiale) si dhe të angazhohemi maksimalisht me gjymtyrët […]

Lexoni te plote

Postuar ne Cdo gje rreth Ramazanit, RamazanComments Off on Agjërimi, si mundësi dorëzimi absolut në duart e Zotit

Listen to Quran

Na ndiqni në Facebook

KMSH

UNIVERSITETI BEDER

GAZETA DRITA ISLAME

Kur’an

HugeDomains.com - IslamicNature.com is for sale (Islamic Nature)

Hundreds of thousands of premium domains

Questions? We're here to help! Call today:

1-303-893-0552

IslamicNature.com is for sale

Buy Now: $1495 SAVE $100 today: $1395
  • Take Immediate ownership
  • Transfer the domain to the Registrar of your choosing
OR
Finance This Domain: $1495 12 monthly payments of $125
  • 12 monthly payments, only $124.58 per month
  • Start using the domain today See details

Talk to a domain expert: 1-303-893-0552

Hurry - once it's sold this opportunity will be gone!

Besides being memorable, .com domains are unique: This is the one and only .com name of it's kind. Other extensions usually just drive traffic to their .com counterparts. To learn more about premium .com domain valuations, watch the video below:

Turbocharge your Web site. Watch our video to learn how.

Improves Your Web Presence

Get noticed online with a great domain name

73% of all domains registered on the Web are .coms. The reason is simple: .com is the where most of Web traffic happens. Owning a premium .com gives you great benefits including better SEO, name recognition, and providing your site with a sense of authority.

Here's What Others Are Saying

Since 2005, we've helped thousands of people get the perfect domain name
  • Although I'm from 'high risk country'. I got hassle free transaction service. The staff is very friendly and responsive. Once I sent the verification document (national ID and passport). Domain access given within hours, not days. Highly recommended. - Herjanto Dharsono, 11/1/2017
  • It was a nice and easy process to buy the domain. - Hamid, 10/29/2017
  • Fast and professionall service. Now I have the a great domain for our start-up. - Bogdan Gh, 10/27/2017
  • More testimonials

IslamicNature.com

Own this domain today

Our Price: $1,395 (USD)

Questions?
Speak with a domain specialist!
Call us: 1-303-893-0552 M-F 9am - 5pm MST

© 2017 HugeDomains.com. All rights reserved.

Related Sites